Niebezpieczne szlaki

Zakopane to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Od lat przyciąga do siebie niebywałą ilość turystów z całego świata, którzy raz zaczarowani magią tego miejsca, powracają, co roku, by znów być blisko natury.

No właśnie Zakopane to przede wszystkim przepiękne pasma górskie, które zapierają dech w piersiach każdego. Niesamowite widoki, naturalna przyroda otaczając turystów na każdym kroku, sprawia, że nie chce się wracać do domu- jedyna myśl, jest taka, by zostać tam na zawsze.

Każdy ma swoje preferencje i znajdując się w Zakopanem najczęściej wybieramy się właśnie w góry, gdzie zdobywanie kolejnych szczytów może być dla większości powodem do domu. Jednym z najsłynniejszych są oczywiście Rysy- to szlak znajdujący się w tarach Wysokich, który posiada 3 wierzchołki, środkowy największy znajduje się całościowo po stronie słowackiej. Dotrzeć do niego można ze strony Polskiej od schroniska nad Morskim Okiem (czas trasy 4 godziny) i od strony Słowackiej od schroniska nad Popradzkim Stawem. Ciekawostką jest to,  że wszyscy, którzy w okresie letnim udadzą się na Rysy i je zdobędą, z ich wierzchołka będą mogli dostrzec aż 100 innych szczytów, a ten widok z pewnością jest wart takowego poświęcenia. Należy jednak pamiętać o tym, że trasa ta, wcale nie jest taka łatwa i warto zadbać o kondycję.

Po męczących wspinaczkach zakopane ma dla nas o wiele więcej propozycji, dzięki którym nie tylko się odprężymy, ale także i miło spędzimy czas. To oczywiście karczmy na Krupówkach, które znane są przez turystów z domowej, smacznej kuchni, jaką naprawdę warto spróbować. Karczm jest na tyle dużo, ze każdy będzie mógł wybrać sobie taka w jakiej czuje się najlepiej i w której jedzenie najbardziej smakuje.

Godną polecenia jest Karczma Po Zbóju, w której przygrywa każdego dnia muzyka na żywo, drewniano- góralski wystrój sprawia, że czujemy się klimatycznie, a pierogi z kapustą i grzybami są po prostu mistrzostwem kucharza, a to nie koniec rewelacji, jakie tam na nas czekają.

Dla niektórych jednak przesiadywanie w karczmach jest jedynie dodatkiem, a poszukiwanie kolejnych szlaków to coś na czym najbardziej się skupiają. Do najbardziej niebezpiecznego i trudnego szlaku należy Orla Perć z Wysokich Tatr. By zdobyć ten szlak nie tylko potrzebujemy dobrej kondycji, ale również i znajomości terenu, doświadczenia w chodzeniu po górach, a również na niektórych odcinkach potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Widok oczywiście wart jest takowych poświeceń i doskonalenia się w podróżach górskich, jednak należy mieć również na uwadze to, że nasze Zycie jest najważniejsze.

Jak zatem widać Zakopane i szlaki tatrzańskie to szeroki wybór dla niejednego turysty, który zdecydował się odwiedzić to przepiękne miejsce. Warto mieć przy sobie mapę, za pośrednictwem której możemy sprawdzić dokładnie jakie szlaki są otwarte , jaki jest ich przewidziany czas, gdyż jedne możemy traktować rekreacyjnie, a inne jako nasz kolejny cel do zdobycia.

Także i noclegi w Zakopanem to bardzo szeroki wybór dla nas, możemy wybrać takie, by stale być w centrum miasta, a także i takie, które przybliżą nas do naszych szlaków. Każde rozwiązanie tak naprawdę jest dobre, najważniejsze jest to, że możemy wybierać to co najbardziej nam się spodoba, co nas urzeknie, a Zakopane ma wiele sposobów na to, by nas zaczarować.